Historická města na Třeboňsku a v Jižních Čechách

 

Soběslav

Vzdálenost: 35 km

Pěkné a starobylé město na Lužnici se středověkými valy, několika kostely, rožmberským hradem Hláska, domem Petra Voka a dalšími památkami. Přečtěte si o Soběslavi více.

České Budějovice

Vzdálenost: 40 km

Čtvercové náměstí s podloubím a řadou gotických, renesančních a barokních měšťanských domů, Černá věž, Samsonova kašna. Přečtěte si další tipy na procházky a zábavu v Českých Budějovicích.

Telč

Vzdálenost: 45 km

Jedinečný městský památkový komplex s rozsáhlým zámkem, městská památková rezervace je zapsána do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Slavonice

Vzdálenost: 50 km

Jedno z našich nejpůvabnějších měst, nádherný soubor pozdně gotických a renesančních domů, parkánových zdí či věžových bran. Přečtěte si o Slavonicích další podrobnosti.

Dačice

Vzdálenost: 50 km

Jedno z nejstarších a nejhezčích moravských měst s velkým bohatstvím historických staveb, renesanční radnice, starý zámek se sgrafity, renesanční věž s velmi starým zvonem, několikrát přestavovaný Nový zámek..

Tábor

Vzdálenost: 55 km

Město nejslavnějších husitských tradic, historické jádro, věž Kotnov, Husitské muzeum, středověké katakomby, gotická radnice. Perla Jižních Čech. Pobyt v hotelu Nežárka, to je spousta možností k výletům.

Písek

Vzdálenost: 60 km

Historické město na řece Otavě s nejstarším kamenným mostem u nás, hradem, částečně dochovanými hradbami, barokním náměstím a dalšími památkami. Jeho dominantou je kostel Narození Panny Marie s hodinovou věží.

Prachatice

Vzdálenost: 78 km

Město pod Šumavou s památkovou rezervací zahrnující starou a novou radnici, opevnění, množství historických domů, kostel svatého Jakuba Většího, děkanství a další památky.

Ceník a rezervace