Hrady a zámky v okolí hotelu Nežárka

 

Jemčina

Vzdálenost: 3 km

Barokní zámek s cennou kaplí, zámecký park, stáje. Dlouhá léta byl majetkem armády, v současné době se jednotlivé místnosti postupně zpřístupňují.

Stráž nad Nežárkou

Vzdálenost: 3 km

Zámek byl zpřístupněn na jaře 2006. Slouží jako expozice světoznámé sopranistky Emy Destinnové. Přečtěte si o zámku Stráž nad Nežárkou mnohem více!

Třeboň

Vzdálenost: 13 km

Renesanční zámecký komplex Rožmberků, postavený na místě gotického hradu, anglický park, rozsáhlý rožmberský a schwarzenberský archiv. Jedno z nejkrásnějších a nejlépe dochovaných historických měst, domy s renesančními a barokními štíty, věž staré radnice, renesanční kašna, barokní mariánský sloup, středověké opevnění s baštami a čtyřmi vstupními bránami.

Jindřichův Hradec

Vzdálenost: 15 km

Rozsáhlá renesanční rezidence se středověkým jádrem, v zámecké zahradě kruhový rondel. Ve městě historické jádro, v muzeu Jindřichohradecka světově proslavené Krýzlovy jesličky. Víkend na Nežárce je možná málo na to, abyste všechna zajímavá místa v okolí poznali!

Červená Lhota

Vzdálenost: 33 km

Romantický renesanční vodní zámek, anglický park s kaplí Nejsvětější Trojice. Přečtěte si spoustu zajímavostí o zámku Červená Lhota.

Landštejn

Vzdálenost: 35 km

Mohutný hrad s románským jádrem, z vrcholu věže krásná vyhlídka na Českou Kanadu.

Nové Hrady

Vzdálenost: 40 km

Rozlehlý gotický hrad Rožmberků, dochovaný systém opevnění s padacím mostem.

Hluboká nad Vltavou

Vzdálenost: 45 km

Monumentální romantický zámek ve stylu tudorovské gotiky, zasklená zimní zahrada, jízdárna , anglický park, lovecký zámeček Obora, zoologická zahrada Ohrada.

Choustník

Vzdálenost: 50 km

Jeden z největších a nejmohutnějších hradů, valové opevnění, z věže vynikající výhled.

Český Krumlov

Vzdálenost: 65 km

Jihočeská perla a druhý nejrozsáhlejší zámek v Čechách. Na jeho vzhledu se podepsala gotika, renesance i baroko. Zámecké přírodní divadlo s otáčivým hledištěm, fontána s plastikami, letohrádek Bellarie, odvážný most Na Plášti nad podhradním městečkem Latrán. Jádro města představuje vzácně zachovalý celek středověké architektury, je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Ceník a rezervace