Jižní Čechy a jejich turistické perly

 

Dívčí kámen

Vzdálenost: 55 km

Původně rozsáhlý rožmberský hrad, dnes romantická zřícenina nad soutokem Křemžského potoka s Vltavou. Okolní krásná příroda jí dodává doslova magický nádech, který stojí za to si užít v jakémkoliv ročním období.

Kleť

Vzdálenost: 59 km

Ať se na nejvyšší vrchol Blanského lesa dostanete pěšky, na kole či lanovkou z Krasetína, výhled vždy stojí za to. Z rozhledny Josefova věž za pěkného počasí dohlédnete až na Alpy, občerstvit se můžete v Tereziině chatě.

Stezka korunami stromů

Vzdálenost: 90 km

Zřejmě nejoriginálnější rozhledna v ČR, v každém případě jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst Jižních Čech. Během dovolené se sem určitě vypravte, čeká vás 675 metrů naučné cesty mezi stromy, krásný výhled i sjezd tobogánem.

Strakonice

Vzdálenost: 90 km

Krásné historické město na řece Otavě. K jeho dominantám patří Strakonický hrad, Palackého náměstí s mariánským sloupem, řada kostelů či socha Strakonického dudáka na Velkém náměstí.

Orlík

Vzdálenost: 105 km

Romanticky vyhlížející zámek na levém břehu Orlické přehrady. Zámek Orlík dnes patří Schwarzenbergům a slouží především jako turistická atrakce.

Boubín

Vzdálenost: 106 km

Byť není se svými 1 362 metry nejvyšší, určitě je Boubín nejpopulárnější šumavskou horou. Tyčí se nedaleko Vimperku a známý je především díky Boubínském pralesu na svém svahu a nově i rozhledně na vrcholu. Až budete trávit pobyt v Jižních Čechách, neváhejte.

Ceník a rezervace