Koupání, bazény a koupaliště blízko Nežárky

 

Rybník Svět

Vzdálenost: 15 km

Skočte si během dovolené na Třeboňsku do Světa! Jeho pečlivě udržovaná pláž Ostende nabízí k odpočinku krásně zelenou louku, široký písečný pruh ústící do čisté vody a také dubový háj skýtající stín přehřátým hlavám. K dispozici je i půjčovna šlapadel a obří trampolína pro zábavu vašich ratolestí.

Akvapark Jindřichův Hradec

Vzdálenost: 17 km

Osvěžení spojené s rozličnými vodními hrátkami, tobogány a skvělým zázemím zprostředkuje venkovní akvapark v Jindřichově Hradci. Jsou zde k dispozici nejrůznější atrakce, dětský bazén s brouzdalištěm a v případě špatného počasí také velkorysý vnitřní plavecký areál. Obří okolní louka se slunečníky je zárukou dostatečného pohodlí při lenošení u vody.

Pískovna Vlkov

Vzdálenost: 18 km

Pískovna Vlkov u Veselí nad Lužnicí je mimořádně krásným místem s rozlehlými písčitými plážemi a excelentně průzračnou vodou. Jedná se o přírodní koupaliště bez jakéhokoliv zázemí. Na své si tady během pobytu v Jižních Čechách přijdou i nudisté.

Velký řečický rybník

Vzdálenost: 20 km

Břehy a pláže Velkého řečického rybníka jsou vesměs travnaté, voda je čistá a prostá chlóru. Uprostřed rybníka, který založil Menhart z Hradce v 15. století, se nachází tajuplný ostrov, na který ti zdatnější z vás bez problému doplavou. Rybník je hodně populární u vyznavačů windsurfingu.

Rybník Hejtman

Vzdálenost: 24 km

Vydejte se v rámci ubytování v Nežárce k rybníku Hejtman v Chlumu u Třeboně. Na 75 hektarů velké hladině často spatříte zápolit s plachtou surfaře. Na pláži přechází měkká louka v pískový břeh a pro vaše aktivní potomky je zde v pohotovosti dětské hřiště a skluzavka. Zajímavě tvarovaný rybník lze kolem dokola po asfaltové silnici objet autem.

Staňkovský rybník

Vzdálenost: 25 km

Plaváním přes Staňkovský rybník u stejnojmenné obce se dostanete až do Rakouska. Místo se vyznačuje extrémně čistou vodou a hladina je obklopena nefalšovanými, hustými jihočeskými lesy. Prostě místo jako stvořené k romantickým procházkám. Pláží je zde několikero, písčitých i travnatých, stačí si jen vybrat.

Pískovny u Suchdola nad Lužnicí

Vzdálenost: 29 km

V okolí hotelu Nežárka můžete narazit také na celou řadu pískoven. Uchvátí zejména křišťálově čistou vodou a ty nejznámější i solidním zázemím pro koupající. K významným patří pískovny u obce Suchdol nad Lužnicí. Díky jemné písčité pláži a pozvolnému sestupu do vody je kupříkladu pískovna Tušť mimořádně vhodná pro rodiny s malými dětmi děti. V provozu tady i je restaurace s venkovním posezením.

Ceník a rezervace