Nejlepší odpočinkový pobyt? Jižní Čechy jsou krajem zaslíbeným

Hledáte místo pro svou nejlepší dovolenou? Místo, kde si skutečně odpočinete, načerpáte novou energii a prožijete spoustu nezapomenutelných zážitků? Takový kraj se nachází, co by jeden kamenem dohodil. Nemusíte se za ním trmácet do zahraničí, stačí vydat se k nám, do hotelu Nežárka. Jižní Čechy, uprostřed nichž se nachází, jsou skutečným pobytovým rájem s řadou nevšedních lákadel. Navštivte teď s námi některá.

Nejdříve ale hrst zajímavých údajů. Víte, že Plechý je s 1 378 metry pátou nejvyšší horou celé Šumavy? A že Jihočeský kraj je s 10 057 čtverečními kilometry druhý největší v České republice? Protíná ho na 5 000 kilometrů turistických stezek, 4 000 kilometrů cyklotras a přes 500 kilometrů splavných řek. 

Jihočeské rozhledny a rybníky

O Jižních Čechách se dá bez nadsázky říci, že je to kraj vody a výhledů. To, že tady leží doslova rybník na rybníku - v čele s jejich králem, Rožmberkem - ví asi každý. Stejně tak všichni znají Lipenskou přehradu, největší vodní plocha u nás. I největší české jezero, Černé, se nachází na jihu Čech. Nikoho potom nepřekvapí, že nejstarší přehradní nádrž, Jordán, najdeme v jihočeském Táboře, že nejstarší dochovaný vodní mlýn klape v Hoslovicích u Strakonic a že Jižní Čechy se chlubí nejvyšším podílem vodních ploch v republice.

I nejstarší kamenná rozhledna se tyčí v Jižních Čechách, jedná se o Kleť ve výšce 1 084 metrů. Vítkův Hrádek na Šumavě je nejvýše umístěnou hradní zříceninou a zřejmě nejpozoruhodnějším výhledem se pyšní Stezka v korunách stromů nad Lipnem.

Šestice jihočeských magnetů

Jihočeský kraj ovšem nabízí spoustu dalších atrakcí. Některé z nich jsou velice populární, jiné takřka neznámé. K návštěvě doporučujeme například následující šestku:

Český Krumlov

Jedno z nejnavštěvovanějším měst České republiky, součást světového dědictví UNESCO. Jedinečnou atmosféru mu dodává poloha nad meandry Vltavy v podšumavských kopcích i řada památek jako zámek, Staré město, Latrán či Plešivec.

Červená Lhota

Renesanční zámeček typický svou barvou i umístěním na ostrůvku zámeckého rybníka. K jeho areálu patří také kamenný most, park a další zázemí. Během prohlídky trvající necelou hodinku uvidíte 16 šlechtických pokojů. Přečtěte si další zajímavé údaje o zámku Červená Lhota.

Slavonice

Malé městečko na česko-moravském pozemí doslova nadupané památkami. K těm nejzajímavějším se řadí historické centrum v renesančním stylu, pozůstatky opevnění, městská věž, Dačická brána, vlastivědné muzeum a několik kostelů. Kousek od Slavonic leží zaniklá středověká obec Pfaffenschlag a zbytky předválečného opevnění, skutečnou raritou je síť podzemních chodeb pod náměstím.

Krokodýlí zoo Protivín

Zoologická zahrada specializovaná na chov krokodýlů, hadů a další podobné havěti. Součástí areálů je také přírodovědné muzeum.

Terčino údolí

Říčka Stropnice ukrývá kousek od Nových Hradů tento romantický park z 18. století. Jeho součástí jsou louky, rybníky, tvrz Cuknštejn, mosty a dokonce i dvacet metrů vysoký vodopád.

Písek

Starobylé město, jehož pýchou je nestarší dochovaný kamenný most v ČR. Klene se přes řeku Otavu. 

Chcete vyzkoušet pobyt Jižní Čechy? Oslovte nás pomocí rezervačního formuláře!