Představení regionu Třeboňsko a jeho zajímavých turistických cílů

Nežárka, Třeboňsko, Jindřichohradecko

Hotel Nežárka se nachází u řeky Nežárky, uprostřed jihočeské Třeboňské pánve. Je to oblast proslavená především svými rybníky a vodními toky, ale nabízející také rozsáhlé lesy, historická města i krásné hrady a zámky.

Řeka Nežárka je dlouhá celkem 56 kilometrů, vzniká soutokem říček Kamenice a Žirovnice v Jarošově nad Nežárkou a ústí do Lužnice ve Veselí nad Lužnicí. Jedná se o krásnou řeku s rozmanitým okolím, kterou zatím masové vodáctví ještě neobjevilo. I díky tomu si dosud zachovává svůj romantický, klidný ráz.

Hledáte-li místo pro hezkou dovolenou, Třeboňsko je správná volba

K nejvýznamnějším místům na toku řeky se řadí zámky Jemčina a Stráž nad Nežárkou, tvrz Hamr a Jindřichův Hradec. K jeho magnetům patří renesančně-barokní zámek, kostel Nanebevzetí Panny Marie a samozřejmě rybník Vajgar. Město protíná vyhlášená úzkokolejná železnice z Nové Bystřice v České Kanadě do Obrataně.

Směrem na západ od Jindřichova Hradce jako obří oka vykukují z rovinaté krajiny největší české rybníky v čele s Rožmberkem, Horusickým, Velkým Tisým, Dvořištěm a dalšími. Mezi nimi se vine Lužnice s umělými kanály Nová řeka a Zlatá stoka, jedinečnými pozůstatky dovednosti našich předků.

Kam vyrazit nejen na víkend? Nežárka se těší na vaši návštěvu

U rybníka Svět se nachází lázeňské město Třeboň s rozlehlým zámkem, s historickým pivovarem a se Schwarzenberskou knížecí hrobkou. Další zajímavá a význačná místa regionu jsou vodní zámek Červená Lhota, pomník Emy Destinnové či písečný přesyp u Vlkova.

Ubytování Třeboňsko je sázkou na jistotu. Široko, daleko kolem hotelu Nežárka je totiž hezky, inu, jak se říká, „všude dobře, v jižních Čechách nejlépe!"

Ceník a rezervace