Překvapující písečný přesyp u Vlkova

Víte, že pouhých 35 kilometrů od hotelu Nežárka najdete kus nefalšované pouště, jako kdyby ho tam nějaký fakír přenesl ze žhavých, dalekých zemí? Písečný přesyp u Vlkova nemá sice ani jeden hektar plochy, ovšem svým exotickým zjevem natolik vyčuhuje z líbezné jihočeské krajiny, že všimnout si ho musí každý.

Však je mezi českými přesypy tím zřejmě nejznámějším – byť není ani největší, ani nejzachovalejší, ani nejvzácnější. Vy se mezi jeho obdivovatele můžete přidat také, pokud se během dovolené na Třeboňsku vydáte po žluté turistické značce z Veselí nad Lužnicí do vísky Vlkov. Kolem přesypu vede také naučná stezka Veselské pískovny (v nichž se ostatně lze báječně vykoupat) a železniční trať.

Na putování za přesypem

Během pobytu v Jižních Čechách by se vlkovský přesyp měl určitě stát cílem některého z vašich výletů. Nachází se v oblasti krásných a velkých rybníků jako Švarcenberk, Horusický či Ponědražský, asi 500 metrů od řeky Lužnice a tři kilometry od řeky Nežárky.

Přesyp u Vlkova je přírodní rezervací od roku 1954, na jejíž území je z ochranných důvodů zákaz vstupu. Vždyť se tady můžete potkat s takovými fešandami, jako jsou váhalky, hrabalky, poskočilky, kutilky či pískorypky. O možnosti poškození jedinečných, až šest metrů nad terén vykukujících dun ani nemluvě.

Z hotelu Nežárka na Třeboňsku je k Vlkovu blízko

Na území chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, na jejímž severozápadním okraji pískový přesyp u Vlkova najdete, se nachází i hotel Nežárka. Je to místo, kde se vaše dovolená v Jižních Čechách promění v opravdovou pohodu plnou mimořádných zážitků. Kromě pohodlných a čistých pokojů, výtečné gastronomie, bazénu a dalších rozmanitých služeb si u nás užijete především krásné lesy, rybníky, hrady a cyklovýlety.

Prohlédněte si hotelový ceník ubytování a zajeďte k nám prožít například pěkný podzimní víkend. Nežárka se na vás těší!