Technické zajímavosti Třeboňska

 

Nová řeka

Vzdálenost: 2 km

Umělá vodní stoka, odvodňovací kanál, který reguluje přítok vody z Lužnice do Rožmberka. Tady si o ní můžete přečíst vše podstatné i spoustu zajímavostí.

Rybník Rožmberk

Vzdálenost: 10 km

Největší rybník v Čechách vybudovaný známým rybníkářem Jakubem Krčínem z Jelčan. Hráz je unikátní technické dílo i přírodovědecká lokalita.

Zlatá stoka

Vzdálenost: 12 km

Páteř rybniční soustavy Třeboňska. Dovolená u nás nabízí spoustu takových úžasných míst.

Pivovar Regent Třeboň

Vzdálenost: 13 km

Založen ve 14. století, později přemístěn do bývalé rožmberské zbrojnice. Budovy v sousedství historického centra jsou velmi pečlivě udržovány, je možné absolvovat prohlídky s ochutnávkou.

Rybník Svět

Vzdálenost: 15 km

Patří mezi naše největší rybníkářská díla.

Úzkorozchodná trať z Nové Bystřice

Vzdálenost: 20 km

Úzkorozchodná trať Nová Bystřice - Jindřichův Hradec – Obrataň je unikátní technická památka, jízda historickými vagony taženými parní lokomotivou. Více o trati a aktuální rozpis zvláštních jízd parních vlaků čtěte ZDE.

Areál opevnění poblíž hradu Landštejn

Vzdálenost: 30 km

Opevnění (bunkry) z roku 1938, dva objekty vybaveny veškerým zařízením.

Eliášova štola

Vzdálenost: 34 km

Eliášová dědičná štola je nefunkční štola v Úlisném u Českých Budějovic. V 16. až 19. století sloužila k odvodňování dolů v Rudolfovském rudním revíru. Dnes je pro veřejnost otevřena zhruba 350 metrů dlouhá část.

Buškův hamr

Vzdálenost: 40 km

Jeden ze tří dochovaných hamrů v České republice se nachází u Trhových Svinů. Rozkládá se u Klenského potoka a jsou v něm k vidění jedinečné expozice hamernictví.

Jihočeské zemědělské muzeum

Vzdálenost: 43 km

Muzeum věnované zemědělství je umístěno na statku ve vísce Netěchovice u Týna nad Vltavou. Užijte si nevšední zážitky na balíkodráze nebo jako rolníci v 19. století!

Ceník a rezervace